Sledujte nás aj na

Dievčatá športových tried víťazia aj na krajskom kole v atletike

27.5.2024 | Peter

Majstrovstvá Trenčianskeho kraja v atletike ZŠ

Mestský štadión v Dubnici nad Váhom bol v stredu 22. mája dejiskom úspešného pokračovania žiakov a žiačok športových tried na krajskom kole základných škôl v atletike. Po víťazstvách na okresnom kole našu školu reprezentovali žiaci a žiačky aj na úrovni Trenčianskeho kraja.

Za veľmi zlých až neatletických poveternostných podmienok, keď sa striedal počas celých pretekov dážď s mrholením, ako prvé už tradične štartovali šprinty na 60 m. Lucia Valašíková bežala naozaj rýchlo a za výkon 8.36 s sa stala druhou najrýchlejšou šprintérkou. Agáta Gašpercová sa tiež nestratila v štartovom poli, keď finále dobehla na 4. mieste časom 8.63s. Najrýchlejší z našich chlapcov Matej Hraník zastavil časomieru na 8.26 s a Andrej Haninec si pripíše výkon 8.45 s. V skoku do diaľky dominovala Alexandra Gregušová, ktorá nenašla premožiteľku a s výkonom 465 cm, skončila na fantastickom prvom mieste. Natálii Letkovej sa dnes podarilo skočiť len 388 cm. Najúspešnejším z chlapcov v skoku do diaľky bol Jakub Zigo na štvrtom mieste s výkonom 530 cm.  Zabojoval aj Andrej Haninec, ktorému sa podarilo skočiť 475 cm. Beh na 800 m sa dievčatám tiež celkom podaril, keď štvrté miesto obsadila Veronika Čížová časom 2:38,40 min. a na siedmom mieste skončila Natália Letková tak isto v slušnom čase 2:41,63 min. Najrýchlejším našim chlapcom na strednej trati sa stal Matej Konušík s výkonom 2:31,00 min. spolu s ním bežal aj Matej Hraník za 2:32,99 min. V skoku do výšky do veľmi mokrého doskočiska si skočila svoj štandardný výkon Lucia Valašíková, ktorá dokázala zdolať latku vo výške 130 cm. Rovnakú výšku ale na viacej pokusov skočila aj Adela Košútová. Vo výške chlapcov sa výborne rozskákal Jakub Zigo, ktorý dokázal skočiť 155 cm,  Miroslavovi Zdurječníkovi sa podarilo skočiť 145 cm. Vortexová raketka zaletela najďalej Veronike Čížovej, a to do vzdialenosti 43,73 m a obsadila opäť nepopulárnu štvrtú priečku. Rovných 35 m sa podarilo hodiť Nine Slamkovej. Z chlapcov sa najlepším výkonom 52,10m prezentoval Matúš Hluško. Danielovi Mikúšovi sa podarilo hodiť raketku do vzdialenosti 50,80 m. Vrh guľou dievčatám tiež celkom vyšiel, keď novým osobným maximom 8,63 m sa prezentovala Alexandra Gregušová a umiestnila sa na 5. mieste. Na päty jej šliapala Nina Slamková výkonom 8.47 m. Záverečná disciplína jediná kolektívna v atletike je štafeta. Tento krát sa bežalo 4x60 m. Dievčatá v zložení Valašíková, Čížová, Gašpercová, Gregušová dobehla s obrovským náskokom na prvom mieste v čase 32,35 s. Dievčenská štafeta „B“ Košútová, Slamková, Motúzová, Letková obsadila celkové piate miesto keď dobehla v čase 35,25 s. Chlapčenská štafeta Haninec, Mikuš, Zigo, Hraník sa dokázala umiestniť na 3. mieste za výkon 31,56 s. „Béčková“ štafeta Zdurjenčík, Hluško, Konušík M., Paulec dobehla v čase 33,50 s.

Fantastický úspech sa podaril družstvu dievčat, keď získali najvyšší počet bodov 945 zo všetkých 10 zúčastnených družstiev a s náskokom 77 bodov jednoznačne zvíťazili, čím si vybojovali postup na Majstrovstvá Slovenska.

Zostava: Gregušová 106.5, Valašíková 174.5, Čížová 172.5, Letková 129, Slamková 121, Gašpercová 106.5, Košútová 64, Motúzová 0

Po sčítaní všetkých bodov za jednotlivé disciplíny sa chlapci našej školy umiestnili na veľmi peknom druhom mieste so ziskom 782 bodov.

Zostava: Zigo 158.25, Hraník 130.25, Haninec 122.25, Hluško 121, Mikuš 75.25, Konušík M. 60, Zdurjenčík 58, Paulec 57

Obom družstvám gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a mesta Považská Bystrica. Dievčatám držíme palce, aby sa im na Majstrovstvách Slovenska v Šamoríne darilo.